Regulamin sklepu

I. Informacje ogólne

 1. Niniejszy regulamin określa zasady świadczenia usług przez witrynę www.ziel-med.pl

 2. Zarządcom serwisu jest firma „Ziel-med” Piotr Watemborski NIP 5711002355 Jelenia Góra 58-560 ul. Cieplicka 83/14 tel. 660433362, e-mail sklep@ziel-med.pl

II. Zamówienia

 1. Zamówienia są przyjmowane przez stronę serwisu www.ziel-med.pl

 2. Zakupów w naszym serwisie mogą dokonywać osoby zarejestrowane, jak również nie posiadające konta.

 3. W koszyku klient wykazuje: dane wraz z adresem, telefonem, adresem e-mail na jaki ma być dostarczony towar, zamówiony towar, sposób dostawy i sposób płatności.

 4. Prawidłowo złożone zamówienie przesyłane jest na adres e-mail wskazany przez użytkownika w celu jego weryfikacji.

 5. Zamówienia są realizowane zgodnie z kolejnością ich otrzymywania do momentu wyczerpania zapasów w magazynie.

 6. Wszystkie ceny na stronie www.ziel-med.pl są cenami detalicznymi podanymi w złotych polskich (PLN) i zawierają podatek VAT.

 7. Zamieszczone na naszych stronach www.ziel-med.pl ceny są jedynie zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art.71 KC i nie stanowią oferty w rozumieniu art.61 KC. Ceny mogą ulec zmianie w każdej chwili (np. wskutek zmiany cen dostawców). Klient jest o takiej zmianie informowany i może anulować zamówienie.

 8. Cena wyświetlana przy nazwie produktu nie obejmuje opłaty za dostawę. Koszt dostawy zostanie dołączony do wartości zakupionego towaru. Zatem na ostateczny koszt zamówienia składają się cena towaru i cena przesyłki.

 9. Zamówienie na towary zostanie zrealizowane, jeżeli będzie zawierało adres i telefon odbiorcy oraz adres jego poczty elektronicznej. W przypadku podejrzenia podania nieprawdziwych danych lub nieuczciwych zamiarów zamawiającego, sklep zastrzega sobie prawo do niewysyłania towaru.

 10. Sprzedawca może odmówić realizacji zamówienia wówczas gdy:

a) towar jest niedostępny,

b) nastąpiła nieprzewidziana zmiana cen zakupu wprowadzonych przez dostawcę towarów,

c) podane przez Klienta dane są niekompletne, błędne lub budzą uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości,

d) Klient nie odebrał poprzedniego zamówienia,

e) pojawiły się zdarzenia losowe, na które sprzedający nie miał wpływu.

 1. Z uwagi na dużą ilość zamówień oraz sezonowość niektórych produktów, mogą zdarzać się chwilowe braki w dostępności towarów. W przypadku niedostępności zamówionego towaru sklep realizuje zamówienie bez brakującego produktu. W takim przypadku sklep zapewnia jego późniejsze dosłanie na własny koszt lub zwraca pieniądze za brakujący towar.

 2. Każdy Klient otrzymuje od sklepu na dowód zakupu fakturę VAT. Jeśli faktura VAT ma być wystawiona na firmę, należy podać dane oraz NIP firmy. Dokonując zakupu w sklepie Klient automatycznie zgadza się na wystawienie faktury VAT bez podpisu.

 3. Złożone zamówienie może być anulowane po przesłaniu pisemnej rezygnacji. Nie można anulować zamówień które zostały wysłane bądź klient został poinformowany o jego kompletności i gotowości do wysłania .

 4. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 02 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000 r. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.), Klient może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od daty odebrania towaru i niezwłocznie zwrócić zakupiony towar. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy zakupiony towar nie został w żaden sposób zniszczony oraz nie zostało usunięte oryginalne opakowanie towaru. Razem z towarem należy zwrócić otrzymany dowód zakupu. Sklep gwarantuje zwrot ceny towaru. Pieniądze zostaną niezwłocznie odesłane na wskazane przez Klienta konto bankowe po otrzymaniu zwrotnej przesyłki. Klient płaci za odesłanie towaru.
III. Czas realizacji i formy płatności

Realizacja zamówienia trwa przeciętnie 2-5 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia przez klienta. Do tego należy doliczyć okres jaki firma transportowa potrzebuje na dostarczenie przesyłki do adresata, jest to od 1 do 5 dni w zależności od wybranej formy dostawy przesyłki.

Jednocześnie informujemy iż obsługa naszego sklepu dokłada wszelkich starań, aby możliwie przyśpieszyć czas realizacji zamówień. Termin dostawy może ulec wydłużeniu z przyczyn niezależnych od firmy (nie ponosimy odpowiedzialności za nieterminowe dostarczenie przesyłki przez Pocztę Polską lub firmę Kurierską).

 

Sklep oferuje dwie formy płatności:

 1. za pobraniem - za przesyłkę Klient płaci przy odbiorze kurierowi, listonoszowi lub w urzędzie pocztowym,

 2. przelewem, korzystając z dostępnych systemów płatności - przesyłka zostanie wysłana po otrzymaniu informacji o dokonaniu przelewu,
IV. Zwroty i reklamacje

Mają Państwo prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia zawarcia umowy
Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas:

Ziel-Med

tel: 660433362

o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

Skutki odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte
w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie.

W każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

V. Odpowiedzialność

Firma nie ponosi odpowiedzialności za niezrealizowane zamówienia z przyczyn technicznych (wadliwe działanie sieci Internet, wyczerpany nakład u producenta). Firma nie ponosi odpowiedzialności za zamówienia składane przez osoby trzecie wykorzystujące login użytkownika.VI. Ochrona danych osobowych

Gwarantujemy swoim klientom ochronę danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem tj. zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r (Dz. U. nr. 133 poz. 883). Dane klientów są wykorzystywane tylko do realizacji zamówień i prowadzenia statystyk sprzedaży.VII. Znaki towarowe i prawa autorskie

Nazwy producentów i marki należą do ich właścicieli i prezentowane są w sklepie wyłącznie w celach informacyjnych.


VIII. Postanowienia końcowe

 1. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Wszelkie zmiany Regulaminu obowiązują od daty opublikowania ich na stronie www.ziel-med.plZamówienia złożone przed datą wprowadzenia zmian do niniejszego Regulaminu są realizowane na podstawie zapisów obowiązujących w dniu złożenia zamówienia.

 2. W przepisach nieregulowanych powyższym regulaminem mają zastosowanie obowiązujące przepisy Kodeksu Cywilnego

 3. Sądem właściwym do rozpatrywania wszelkich sporów jest sąd właściwy dla siedziby Sprzedającego

 

Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 01.10.2014r.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl